Kwas polimlekowy
60-90 min
czas trwania zabiegu
1-2x
powtórzeń w ciągu roku
2-3 lata
utrzymywanie się efektu
kilka tygodni
pierwsze widoczne efekty
Wskazania
-
Starzenie się skóry
-
Utrata objętości skóry
-
Wiotka i cienka skóra
-
Opadające policzki
-
Konturowanie twarzy, w tym "efekt bronzera"
-
Wolumetria bruzd nosowo-wargowych, kości jarzmowych, dołu skroniowego
-
Podkreślenie linii żuchwy
-
Modelowanie brzucha i pośladków
Przeciwwskazania
-
Ciąża i karmienie piersią
-
Stany zapalne w miejscu zabiegu
-
Alergie na składniki preparatu
-
Choroby autoimmunologiczne
Przebieg zabiegu
Zabieg, niezależnie od poddawanej leczeniu okolicy ciała, wykonujemy za pomocą długiej igły (kaniuli) rozprowadzając kwas polimlekowy w zaplanowane miejsca. Kwas polimlekowy, zależenie od rozcieńczenia przed zabiegiem, może mieć działania czysto stymulujące na skórę, jak i stymulująco-wolumetryczne. Przed podaniem miejsce ukłucia znieczulamy. Dodatkowo w samym preparacie jest dodatek znieczulenia. Zabieg kończymy dokładnym przemasowaniem, którego technika będzie przekazana po wizycie pacjentowi celem kontynuacji w domu.
Ból i dyskomfort
Ze względu na zastosowane znieczulenie oraz technikę podania, zabieg jest praktycznie bezbolesny.
Zalecenia po zabiegu
W przypadku kwasu polimlekowego bardzo istotnej jest masowanie skóry zgodnie z przekazanymi po zabiegu zaleceniami. W razie potrzeby, kolejny zabieg można wykonać po 4-9 miesiącach.
Efekty
Bardzo istotne jest zrozumienie, że efekt podania kwasu polimlekowego nie jest natychmiastowy i buduje się w czasie. Bezpośrednio po zabiegu widoczna jest poprawa wyglądu, która utrzymuje się przez około trzy tygodnie. Po tym czasie następuje wchłonięcie preparatu i chwilowy powrót do stanu wyjściowego, by ponownie nastąpiła poprawa w ciągu kolejnych tygodni wraz z działaniem stymulującym na produkcję kolagenu. Efekt jest długotrwały i utrzymuje się nawet od 2 do 3 lat.
Zdjęcia z zabiegu


